Blog

10

květen

Letošní Cibulka Open pomůže rozvoji péče o vážně nemocné děti

V sobotu 14. května 2022 od 14 hodin pro vás chystáme největší akci roku na usedlosti Cibulka. Stejně jako loni se její dvůr promění v dějiště hudebního festivalu. Zahrají mimo jiné Mig 21, Ondřej Ruml, Vanua2 a další skvělí muzikanti. Stejně jako loni, ani letos nemáme na Cibulka Open žádné vstupenky. Místo toho mohou návštěvníci dobrovolně přispět na podporu péče o vážně nemocné děti.21

duben

Příběh usedlosti Cibulka

Příběh usedlosti Cibulka začal ve 14. století a je pro něj typické střídání období rozkvětu a chátrání. Má několik důležitých hrdinů, přičemž tím zatím nejdůležitějším byl biskup Leopolda Leonhard Thun-Hohenstein, který nechal celý areál a jeho okolí na začátku devatenáctého století nádhěrně přestavět. V současnosti zažívá cibulka po desítkách let úpadku opět optimistické období. V dubnu 2021 ji koupila Nadace rodiny Vlčkových, která zd edo roku 2026 vybuduje Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem. Kompletně zrekonstruovaný areál bude sloužit také široké veřejnosti a jeho historické budovy získají zpět podobu, kterou měly v době biskupa Thun-Hohensteina.


28

březen

Dobrovolníci za den krásně proměnili zahradu u domku zahradníka

Máme za sebou parádní sobotu, kdy nám více než dvacet dobrovolníků hodně intenzivně pomáhalo od náletových dřevin a různého harampádí pročistit západní zahradu usedlosti. To je ta, která přímo sousedí s veřejným parkem. V blízké budoucnosti s ním bude propojená a přístupná všem.


3

březen

Představujeme novou podobu usedlosti Cibulka

Vítězný návrh pro rekonstrukci usedlosti Cibulka vytvořilo studio Petr Hájek Architekti. V soutěžním architektonickém workshopu trvajícím 148 dní se na tom shodla osmičlenná odborná porota složená z odborníků na architekturu, zdravotnictví a sociální péči a ze zástupců Nadace rodiny Vlčkových.